HP SERVİS BURSA BİLGİSAYARA SIVI TEMASI


Laptop’a Sıvı Teması

Bilgisayara Sıvı Teması

Bilgisayara Sıvı Teması

Elektronik aletlerde en tehlikeli durumlardan biride sıvı temasıdır. Bu tehlike dizüstü bilgisayarınız içinde geçerlidir.Bilgisayarınıza sıvı teması genellikle klavyenizin üzerine su,çay,kahve v.b. dökülmesi gibi durumlarda ortaya çıkar. Sıvı klavyenizin üzerinden aşağıya sızar ve bilgisayarın donanımına, anakartına zarar verir. Bu zarar genelde kısa devre olarak kendini gösteririr. Sıvı anakartın üzerindeki kontakları birbirine temas ettirir ve bu kontakların arasında kısa dervre oluşmasına sebep olur. Bunun sonucunda cihazın içindeki kısa devre yapan entegre ve devre elemanları yanabilir yada doğru çalışmayabilir. Bu sıvı anakartın üzerinde paslanmayada sebep olabilir. Böyle durumlarda ankartta ve entegrelerde profesyonel bir temizlik yapılmalıdır. Bu yüzden böyle bir durumda cihazın güç kaynağıyla bağlantısı kesilerek (fişi çekilerek,eğer mümkünse batarya çıkartılarak…) hemen servisimizle bağlantıya geçmenizi öneriyoruz.

Özellikle bilgisayarınıza şekerli bir sıvı teması olması halinde klavyenizin tuşlarında yapışkanlık ve zaman içerisinde tuşlarda tıkanma veya kilitlenme görülebilir.Bazen de hasar bundan çok daha büyüktür.Bu zararlar genelde entegre arızaları ve devre elemanlarında yanma olarak açığa çıkar. Bu yüzden cihazınıza profesyonel bakım şarttır. Çünkü en ufak bir hatada bile bütün bilgisayarınızı daha da önemlisi harddiskinizin içindeki önemli bilgi ve belgelerinizide kaybedebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda bize başvuran müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye çalışırız.Ücretsiz olarak hasar tespit çalışması yaparız. Bilgisayarınızı hemen test cihazında test ettikten sonra yanmış/bozulmuş parçayı tespit ederiz. HP Bursa Servisi olarak size maliyet bilgisi veririz. Onaylamanız durumunda parça hemen değiştirilir ve anakartın sıvı temasına maruz kalan bölümleri özel sıvılarla temizlenilerek ileride de ortaya çıkabilecek arızalardan da bilgisayarınız korunur.Bilgisayarınız teslim edilmeden önce kalite politikamız doğrultusunda test aşamasında 12 saat tutulup size sorunsuz olarak mümkün olan en hızlı şekilde teslimi sağlanacaktır.